מרכז הדרכה לצוותי חינוך

המרכז לקידום החינוך והשילוב של ית"ד

המרכז הוקם בתוך עמותת ית"ד בשנת 2001 על ידי מספר פעילים מהעמותה ומחוצה לה, ובראשם אילאיל לדר- שמנהלת את המרכז עד עצם היום הזה.

המרכז הוא הגוף המקצועי ביותר בארץ שעוסק בחינוך לילדי תסמונת דאון ובשילובם במערכת חינוך משלבת ומכילה.
הידע של המרכז התפתח במרוצת השנים על בסיס מאמרים מחקריים שנאספו ממרכזי מחקר בולטים בעולם וכן ידע שהצטבר במקומות שונים ברחבי הגלובוס. 

כמו כן אנחנו נסמכים על מפגשים לאורך השנים  עם מאות ילדי תסמונת דאון והוריהם במסגרת מפגשי ייעוץ /אבחון/ והדרכה.

השירותים שלנו כוללים:

שירותי המרכז שלנו ניתנים להורים, לסייעות של הילדים, לגננות, למחנכות, למורות שילוב, למומחיות תחום, ולתרפיסטיות.

פגישת ייעוץ מקצועי

פגישת ייעוץ עם מנחת חינוך ושילוב במרכז שלנו בפתח -תקווה. פגישת ייעוץ עם מנחת חינוך ושילוב מנוסה לגבי בחירת מסגרת חינוכית לילד או לילדה. כיצד נכין את הצוות החינוכי, הסבר על תוכנית עבודה וסדר יום בשילוב יחידני, אבחון דידקטי של הילד במידת הצורך.

פגישת הסברה

פגישת הסברה במסגרת החינוכית עם הצוות הקולט, הרצאה לצוות החינוכי בה נסביר מהו השילוב היחידני, הקרנת סרטון על שילוב, שיחה על הציפיות של ההורה ושל הצוות החינוכי העומד מולו, מה המחקרים מראים לנו, כיצד נערכים בגדול לשילוב הילד במסגרת הקולטת. אילו משאבים מקבל הילד במסגרת המשלבת וכיצד נכון להשתמש בהם.

פגישות הדרכה

פגישות הדרכה שוטפות עם ההורה הסייעת ואנשי צוות ספציפיים. פגישות הדרכה שוטפות במרכז אחת לחודש וחצי או חודשיים בתחומי דעת שונים, למשל: רכישת הקריאה, עבודת הכנה והטרמה, לימוד חשבון באמצעי המחשה מיוחדים, עבודה על תקשורת חברתית והעברת תכנים לפתוח קבלה ואמפתיה על ידי כלל הילדים של הגן או של בית הספר, תכנון מערכת יומיומית מוקפדת לפי שעות, עבודה על עיצוב התנהגות והרגלי למידה ועוד..

הרצאות וסדנאות

הרצאות וסדנאות לחדרי מורים, לצוות החינוכי בגני ילדים, ולכל המעוניין הרצאות וסדנאות בתחומים שונים הקשורים להצלחת השילוב היחידני של ילד בעל נכות התפתחותית. הסדנאות מותאמות לדרישות הצוות החינוכי שמזמין את הסדנא. למשל: סדנא בנושא פיתוח שיטות להכנת חומרי הוראה נגישים לילד משולב עם תמונת דאון.

גלריית תמונות

דילוג לתוכן